Datum: 
20. 9. 2018

Výstavu Svět kostiček doplnilo nové městečko z dánské stavebnice 

Výstavu Svět kostiček, která láká nejen dětské návštěvníky do Muzea Jindřichohradecka od začátku května, nyní doplnilo celé městečko z proslulé dánské stavebnice LEGO. Malí i velcí si mohou prohlédnout rozličné stavby od kostelů po hasičskou stanici a pozorovat čilý ruch v ulicích včetně pohyblivých vláčků. Celý hravý svět legendární stavebnice si ale malí i velcí mohou ve výstavním sále ve Svatojánské užít až do 30. prosince letošního roku.

Na výstavě je k vidění více než tři sta tisíc dílků ze stavebnice LEGO sběratele Petra Šimra. Náplní výstavy je tematická expozice s vodní tématikou, dále vlastní tvorba a vybrané tovární sety vozidel Creator, vignettes, hrady a středověk, novinky z posledních let, filmová tvorba, edice Lego Ideas a další exponáty. Tovární sety z různých časových období v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představují na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti je připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně zakoupit vybrané druhy nových stavebnic LEGO za skvělé ceny.