Datum: 
27. 7. 2019

Muzeum Jindřichohradecka připraví komentovanou prohlídku
Tisková zpráva, 18. 7. 2019

 

Komentovaná prohlídka celosezónní výstavy Zábava, vášeň, hazard aneb z historie karetní hry se uskuteční v sobotu 27. července 2019 ve 14.00 hodin ve výstavním sále „Ve Svatojánské“. Výstavou, která prezentuje exponáty ze sbírky Pavla Langera a Muzea Jindřichohradecka, Vás provede sběratel, kouzelník a iluzionista Pavel Langer. Kromě mluveného slova se můžete těšit i na jeho kouzelnické a iluzionistické vystoupení.

Má sbírka karet je specializovaná na vykládací karty, staré tisky a ručně malované originály. Zároveň sbírku doplňuji i o předměty související s kartami, a to například tiskové desky, tiskařské lisy, karetní stolky nebo lisy na rovnání karet,“ uvedl sběratel karet Pavel Langer, který bude výstavou provázet.

Mezi nejvýznamnější exponáty výstavy, která představuje průřez výrobou karet za posledních pět století, patří nátisk karetní hry z roku 1535, bohatá sbírka karet s národní tématikou nebo vykládací karty Josefa Glanze z Vídně z konce 19. století, kde je vyobrazené i hořící Národní divadlo. Dalším unikátem jsou tarotové karty Emy Destinnové z roku 1929, které pro ni nechal namalovat její manžel Josef Halsbach u malíře Roberta Schlossera. Muzeum Jindřichohradecka tyto karty vydalo v limitované edici a je možné je zakoupit na pokladně muzea.

Součástí výstavy je interaktivní koutek plný stolních her od firmy Piatnik. Vstupné na výstavu je 20 Kč. Další informace a aktuality sledujte na webové nebo facebookové stránce Muzea Jindřichohradecka.

Eva Skořepová