Datum: 
1. 6. 2020 - 22. 11. 2020

POZOR STAVENIŠTĚ: stavba a bydlení ve středověku / ACHTUNG BAUSTELLE: Bauen und Wohnen im Mittelalter

 

Datum: 1. 6. 2020 - 22. 11. 2020

Místo konání: MAMUZ Zámek Asparn/Zaya (Schlossgasse 1, 2151 Asparn/Zaya)

 

Archeologické nálezy z Muzea Jindřichohradecka můžete spatřit nejen v samotném Jindřichově Hradci, ale také v Rakouském Asparn an der Zaya. Až do 22. 11. 2020 zde probíhá přeshraniční výstava s názvem Pozor staveniště: stavba a bydlení ve středověku, na kterou zapůjčilo několik exponátů i Muzeum Jindřichohradecka.

 

Jak se v dobách středověku stavěly jednoduché domy a velké hrady? Jaké prostředky byly k dispozici? A jakou funkci měly jednotlivé stavby? Výstava „POZOR STAVENIŠTĚ. Stavba a bydlení ve středověku“ nahlíží středověkým stavebním mistrům přes ramena a ukazuje život ve vesnicích, městech, hradech a klášterech na území Dolního Rakouska a Čech: stejně tak se můžete seznámit se zemědělstvím, tehdejším jídelníčkem a také chodem v domácnosti a obchodu.

 

Výstava je realizována v rámci projektu ATCZ59 Mezinárodní kulturní platforma I-CULT, který je financován z programu přeshraniční spolupráce INTERREG Rakousko – Česká republika. Společnou výzvou projektu je zvýšení zájmu o kulturní dědictví prezentované v příhraničních regionech Dolního Rakouska a České republiky prostřednictvím společných výstavních projektů a edukačních programů. Součástí výstavy jsou exponáty z institucí obou zemí.

 

Více informací zde: http://www.mamuz.at/cs/vystavy/schloss-asparn-zaya/5-achtung-baustelle-bauen-und-wohnen-im-mittelalter?set_language=cs