Digitální knihovna

Digitalizace dokumentů z knihovny Muzea Jindřichohradecka probíhá v rámci programů VISK, které poskytuje Ministerstvo kultury České republiky. V současné době jsou v badatelně knihovny zájemcům k dispozici dvě počítačová pracoviště s online katalogem knihovny a plně přístupnými digitálními dokumenty knihovny.

Naše digitalizované tituly můžete prohlížet prostřednictvím níže uvedených digitálních knihoven, do nichž naše knihovna přispívá.

MANUSCRIPTORIUM

Obsahuje rukopisy, inkunábule a raně novověké tisky či listiny včetně dokumentů ze sbírek našeho muzea digitalizovaných v rámci programu VISK 6.

Výběr titulů knihovny Muzea Jindřichohradecka

 

KRAMERIUS

Obsahuje převážně bohemikální monografie a periodika z 19. a 20. století včetně dokumentů z knihovny Muzea Jindřichohradecka, které byly digitalizovány v rámci programu VISK 7. Zde můžete prohlížet soubory, jejichž online zobrazení umožňuje autorský zákon. Všechny dokumenty bez omezení je možné studovat v badatelně Muzea Jindřichohradecka.

Seznam digitalizovaných regionálních periodik:

Pro prohlížení dokumentů je nezbytné nainstalovat zásuvný modul (plug-in) pro zobrazování obrázků ve formátu DjVu. Pokud vám nebude jeho instalace nabídnuta automaticky při prohlížení obrazových dokumentů, můžete si ho stáhnout například ZDE.