Datum: 
19. 9. 2023

Rok se s rokem sešel a v úterý 19. září v 17 hodin Vás opět rádi přivítáme společně se spisovatelem Arnoštem Vašíčkem v prostorách našeho nádherného kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci. Tentokrát si budeme povídat o řádu německých rytířů v Jindřichově Hradci a okolí, pak už se naplno ujme slova Arnošt Vašíček s řadou velice zajímavých příběhů ze své nové knihy "Lovec záhad".

Těšíme se na setkání s Vámi!

Vstupenky si můžete zakoupit online nebo na pokladně muzea ve Štítného ulici.

 

Datum: 
13. 9. 2023

Programy jsou určeny zejména pro žáky 4. – 9. ročníků základních škol a studenty víceletých gymnázií.

Datum: 
11. 9. 2023

Srdečně Vás zveme na přednášku Spolku přátel starého Jindřichova Hradce v pondělí 11. září 2023 od 18 hodin do konferenčního sálu muzea ve Štítného ulici.

Spolková pokladna bude otevřena již od 17 hodin. Zde je možné se přihlásit na spolkový výlet do Rakouska, který se uskuteční v sobotu 30. září 2023.

Bližší informace na Spolek přátel starého Jindřichova Hradce.

Datum: 
1. 9. 2023

Zábavný edukační program určený pro žáky mateřských škol a 1. stupně základních škol. Program přiblíží dochované i téměř zapomenuté lidové zvyky a tradice zábavným, interaktivním způsobem.

Místo konání: výstavní sál ve Štítného ul. 124/I., Jindřichův Hradec

Trvání programu: 60 minut

Co vás čeká:

  • Společně s dětmi se vydáme na nezapomenutelnou cestu do světa tradičních lidových zvyků a tradic z jižních Čech, Vysočiny, jižní Moravy a Dolního Rakouska.
  • Skrze hravé interaktivní aktivity, hry a příběhy se děti seznámí s dochovanými zvyky a tradičními zvykoslovnými předměty.
  • Budou mít možnost blíže poznat rozmanité slavnosti a tradice, jako jsou Velikonoce, čarodějnice, máje, poutě, advent, Vánoce, masopust a mnoho dalších.
  • Zjistí, jak se slaví dožínky, Barborky, Lucky, klibny a další již téměř zapomenuté, ale stále živé zvyky.

Cena:

  • Vstupné: 20 Kč na žáka
  • Pedagogický doprovod: ZDARMA