Datum: 
26. 5. 2017

 

Také letos se naše muzeum připojí do celorepublikového projektu Festival muzejních nocí. Tentokráte jsme navázali muzejní noc na sezónní výstavu ve výstavním sále "Ve Svatojánské" s názvem AFRIKA HRAVÁ a tento název si naše muzejní noc také od výstavy propůjčila.

                Těšit se můžete na tradiční hru pro děti, ve které mohou Vaše ratolesti hledat podle mapy různá stanoviště, kde pro ně budou připraveny úkoly
a dílničky. Za splněný úkol dostanou do mapy razítko a za celou vyplněnou mapu pak obdrží malou sladkou odměnu. Vydáme se s nimi po sto-pách lovce Pampaliniho přes roz-bouřenou krokodýlí řeku po provazové lávce, mohou si procvičit vzpřímenou ladnou chůzi afrických žen pod tíhou nádoby s vodou na hlavě nebo lov ryb oštěpy. Naučíme je výrobu korálků a masek z papíru i tisk vzorů na látku. Toto je jen malá ukázka toho, co u nás Vaše děti mohou zažít, ale ani dospělí nepřijdou zkrátka.              

                Chystáme pro Vás řadu vystoupení. Účinkovat bude skvělý jindřichohradecký rytmický soubor Hakuna matata, v jednání je módní přehlídka tradičního afrického oblečení a například taneční workshop. Muzejní noc bude završena ve 21.00 hodin speciálním hodinovým koncertem ženského vokálního uskupení YELLOW SISTERS s podtitulem Tubab Woman - bílá žena s černou duší. Hostem hlavních protagonistek bude
i beat boxer Jan Melichar a můžeme se těšit na originální hudební zážitek s muzikou inspirovanou africkými rytmy. Tomuto koncertu bude předcházet malá upoutávka v rámci programu muzejní noci, kdy interpretky zapojí Vaše děti do malého hudebního představení Zvěřinec. Yellow sisters nově připravily pokračování úspěšného alba písní pro děti Zvěřinec II, které bude vydáno na Den dětí 1. června 2017!

                Během muzejní noci si budete moci ochutnat například čokoládu z různých oblastí Afriky a v nabídce budou také pravé africké speciality.